PATATES ÇANAĞINDA KAŞARLI ET SOTE

Written by

Patatesle etin uyumu vazgeçilmez lezzetlerden. Biraz zahmetli olsa da lezzetli mi lezzetli, sunumu güzel bir yemek. Misafirlerinize sunabileceğiniz renkli görüntüsüyle sofranızı süsleyecek cinsten Patates Çanağında Kaşarlı Et Sote. Restoran ve Catering müşterilerimizin sürekli istediği menülerimizde sık sık yer alan bir et yemeği.
Ankara Catering Hizmetimizde anlaşmalı öğle yemeği verdiğimiz firmalarımıza fabrikasyondan uzak, her üretimimiz el emeği olan, lezzetli, kaliteli ve sağlıklı yemekler sunuyoruz. Catering menülerimizde haftanın bir günü et yemeğine yer veriyoruz. Ankara Çankaya bölgesinde hizmet verdiğimiz catering müşterilerimiz öğle yemeklerinde sık sık memnuniyetlerini dile getiriyorlar biz de bunun üzerine tariflerimizi paylaşıyoruz. Tarifimizi denediğinizde memnun kalacağınızdan eminiz.
Gelelim tarifimize; 4 kişi için

Malzemeler

;
8 adet orta boy patates
250 gram sotelik et
1 adet soğan
2 adet yeşil biber
2 adet kapya biber
2 adet domates
2 dişi sarımsak
Üzeri için 8 adet halka domates 8 adet ince dilim kaşar

Tarifi

;
Öncelikle patateslerimizin ortasını oyarak çanak şekline getiriyoruz. Biz oyduğumuz içleri püre olarak değerlendiriyoruz. Bu arada ocakta yağımızı kızdırıyoruz. Patateslerimizin içi oyulduktan sonra yağa atıp kızartıyoruz. Önceden haşlamış olduğumuz etimizi soğan, biber, sarımsak ve domatesle kavuruyoruz. 1 yemek kaşığı salça ve baharatlarını ekledikten sonra suyunu da ekliyoruz. Fırın tepsisine patateslerimizi yerleştirip üzerlerine et sotemizi koyuyuruz. Son olarak halka domates ve kaşarı üzerlerine ekleyip sotenin suyunu tepsiye döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında patateslerimizi pişirmeye bırakıyoruz. Afiyet olsun sağlıklı günler dileriz…

Tüm bu lezzetli ve sağlıklı yemeklerimizi Ankara Çankaya’da Catering Hizmeti veren firmamızdan temin edebilirsiniz.