KARNABAHAR KÖFTESİ TARİFİ

Written by

Hazır kış mevsimine gelmişken hepimizin çocukken çiçek yemeği dediği kışın vazgeçilmez sebzesi karnabaharı sevmeyenlere sevdirmenin zamanı geldi de geçti bile. Karnabahar köftesi tarifimizi denediğinizde en sevmeyeniniz bile karnabahar bu kadar lezzetli olurmuymuş diyecek . Tomurcuk olarak biz, İŞ’TE Sağlıklı Yemek sloganımızla hem Ankara Çankaya Öveçler’de bulunan restoranımız, hem de butik catering hizmetlerimizde müşterilerimizin beğenileri ve istekleri doğrultusunda haftada bir menümüze mutlaka Karnabahar Köfte’yi ekliyoruz.
Misafirlerinize meze olarak sunacağınız, çocuğunuza da severek yedirebileceğiniz Karnabahar Köftesi’nin tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler;
1 adet karnabahar
2 adet havuç
1 çay kaşığı pul biber
1 çay kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı tuz
1 su bardağı un
Kızartmak için zeytinyağ

Yapılışı;
Öncelikle karnabaharımızı bir tutam tuzla haşlıyoruz. Daha sonra bir süzgece koyup süzgecin üzerinden çatal yardımıyla eziyoruz ve suyu iyice çıkana kadar süzüyoruz ve rendelenmiş havuçlarımızı ekliyoruz. Suyu çıktıktan sonra sırasıyla malzemelerimizi en son da ununu katıp karıştırıyoruz. Yağımızı iyice kızdırdıktan sonra elimizle köfte şeklini verip kızartıyoruz. Çok pratik, tahmin edemeyeceğiniz kadar lezzetli bir sunum…