GÜNE ZİNDE BAŞLAMAK İÇİN PRATİK KAHVALTI ÖNERİSİ

Written by

Yemek deyince aklımıza sağlık, sağlık deyince yemek geliyor… Bedenimizi, ruhumuzu ömür boyu genç ve zinde kılmanın tek yolu sağlıklı ve dengeli beslenmek. Sabah işe gitme, çocuklarımızı okula hazırlama telaşı ve hep yetersiz gelen uykulardan 15 dakika da olsun feragat edemiyor olmamız yüzünden ertelenen kahvaltılar… Yol üzerinden bir simit ya da bir poğaça alırım demiyor muyuz hepimiz? Maalesef diyoruz ve bize gün boyu enerji verecek en önemli öğünü atlıyoruz. Belki çoğumuz enerji alabilmek için hemen kahveye sarılıyoruz bir de kalkar kalkmaz. İşyerimize gider gitmez, belki de henüz gitmemişken trafikte yaşadığımız tüm bu gerginlikler aslında kafeinden kaynaklanıyor olabilir mi?
İşte Tomurcuk Ev Yemekleri, Cafe, Bistro ve Catering olarak bizim hedefimiz hem catering hizmetimizde hem de Çankaya Öveçler’de bulunan dükkanımızda; sabah kahvaltıdan akşam yemeğine kadar sizlere sağlıklı ve dengeli yiyecekler sunmaktır. Sizde, evde 5 dakikanızı bile almadan hazırlayabileceğiniz vitamin ve enerji deposu meyveli yoğurtlu yulafla güzel ve dengeli bir güne merhaba diyebilirsiniz.
Yulaf ezmesi özellikle kış aylarında sağlık açısından çok faydalıdır. Çünkü yulaf içeriğindeki zengin protein ve karbonhidratlar sayesinde enerji sağlayan bir besin kaynağıdır. Bir fincan yulaf bile vücudun gereksinim duyduğu günlük lif ve protein kaynağını içermektedir. Dolayısıyla güne zinde başlamak için iyi bir alternatiftir. Hem doyurucu, hem besleyici, hem de enerji kaynağı pratik yulaf ezmesi tarifimizi aşağıda bulabilirsiniz.
Malzemeler
1 su bardağı yulaf ezmesi
3 Yemek kaşığı yoğurt
1 avuç ceviz (isteğe bağlı ufalayabilirsiniz)
1 çorba kaşığı kuru üzüm (dilediğiniz kuru meyveyi koyabilirsiniz)
1 ufak muz
2 çorba kaşığı bal
Yapılışı
Aslında yapılışını sizlerde tahmin etmişsinizdir  Tüm malzemeler karıştırılıp üzerine balı gezdirdiğinizde, enerjik, mutlu, zinde bir gün sizi bekliyor olacak. Hem de 5 dakika da, kim güne güzel başlamak istemez ki?
Sağlıklı, mutlu, huzurlu günler dileğimizle…